DGA S.A. i H. Cegielski-Poznań S.A. zapraszają startupy do współpracy

 
 

Ruszył kolejny nabór projektów do Akceleratora Innowacji Przemysłowych IndustryLab – programu realizowanego przez DGA S.A. razem ze spółką H.Cegielski-Poznań S.A. (HCP S.A.). To szansa dla startupów i innowatorów przemysłowych, aby wziąć udział w 6-miesięcznym programie akceleracyjnym.

 

Zakłady H. Cegielski-Poznań S.A.
Wiele mikro i małych firm ma problem z dostaniem się do zakładów typowo przemysłowych, przetestowaniem i wdrożeniem swojej koncepcji, wykazaniem, że to nad czym pracują ma sens i potrafi być produktem nie tylko lokalnym, ale również globalnym. Spółka H. Cegielski Poznań S.A. zgodnie ze swoją strategią chce pomóc takim podmiotom, i jest otwarta na trwałe relacje biznesowe.
Akcelerator IndustryLab jest wyjątkowy na tle kraju - skupia swoje zainteresowanie przede wszystkim na przemyśle (przemysł wydobywczy, ciężki, elektromaszynowy, stoczniowy), branży energetycznej i biogospodarce.
Eksperci Akceleratora i Partnerzy Technologiczni HCP S.A. potrafią dostrzec potencjał nawet najmniejszych firm i umiejętnie doprowadzić do ich rozwoju. Zakwalifikowane do IndustryLab startupy otrzymują nie tylko wsparcie finansowe i merytoryczne. Dzięki posiadanej bogatej infrastrukturze i zapleczu osobowemu H. Cegielski-Poznań S.A. jest w stanie wesprzeć akcelerowane projekty również operacyjnie i biznesowo.
Uczestnicy przez 6 miesięcy będą mogli pracować nad doskonaleniem swojego rozwiązania pod okiem ekspertów i ostatecznie wdrożyć go w zakładach H. Cegielski Poznań lub instytucjach partnerskich. Akcelerator kładzie duży nacisk na dopasowanie tematyczne projektów do przedsiębiorstwa oraz na potencjał współpracy po zakończeniu programu akceleracji. Obecnie IndustryLab wspiera 11 zespołów pracujących nad rozwiązaniami z zakresu: technologii kompozytowych, usług dla sektora OZE, fotowoltaiki, elektroenergetyki, rozwiązań IT dla przemysłu.
Nabór zgłoszeń do programu potrwa do 7 lipca br. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy on-line można znaleźć pod adresem: http://www.industrylab.pl/
Serdecznie zapraszamy,
----
IndustryLab to akcelerator powstały we współpracy firmy doradczej DGA S.A. oraz zakładów H. Cegielski Poznań S.A. w ramach pilotażu ScaleUP (projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego).
H. CEGIELSKI-POZNAŃ S.A. to przedsiębiorstwo przemysłowo-produkcyjne. Założone przez Hipolita Cegielskiego w 1846 w Poznaniu. Obecnie zajmuje się produkcją rozwiązań z zakresu systemów energetycznych, energii odnawialnej, utylizacji odpadów, innowacyjnych napędów elektrycznych i konstrukcji stalowych. Więcej informacji: http://www.hcp.eu/
DGA S.A. to spółka doradczo – szkoleniowo – inwestycyjna. Zgodnie z dewizą „Wspieramy Wielkich Jutra”, Konsultanci DGA S.A. oferują swoją wiedzę, doświadczenie oraz profesjonalizm na rzecz rozwoju firm, instytucji oraz regionów. DGA S.A. współpracuje zarówno z przedsiębiorcami rozpoczynającymi działalność, jak i z największymi podmiotami gospodarczymi. Więcej informacji: http://www.dga.pl/
 
Biuro Projektu:
DGA S.A., ul. Towarowa 35, 61-896 Poznań (Budynek Delta)
 
Osoby do kontaktu:
Joanna Juszczyszyn-Klimek, tel. 61 859 59 00; biuro@industrylab.pl
Mateusz Szczepaniak, tel: 505 067 333; m.szczepaniak@industrylab.pl