DEMO DAY

 

   W dniu 08.11.2017 r w Poznaniu w biurowcu DELTA gdzie mieści się również siedziba DGA S.A.  odbyło się wydarzenie DEMO DAY w ramach projektu „Akcelerator Innowacji Przemysłowych IndustryLab” – programu realizowanego przez DGA S.A. razem ze spółką H.Cegielski-Poznań S.A. (HCP S.A.) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.  

DEMO DAY to prezentacja wyników prac 11 zespołów utworzonych podczas pierwszej edycji programu „IndustryLab”, ukierunkowanych w pierwszej kolejności na potrzeby H. Cegielski – Poznań S.A. Niemniej jednak była to również unikalna szansa dla innych podmiotów/instytucji na poznanie innowacyjnych i ciekawych rozwiązań technologicznych. 
   Startupy zaprezentowały wypracowane w ramach akceleracji efekty prac – wyjątkowe i innowacyjne rozwiązania technologiczne - produkty i usługi  utworzone w toku prac projektowych. W kolejnym etapie spotkania odbywały się indywidualne spotkania firm- potencjalnych klientów, inwestorów ze startupami. Ideą spotkania było nawiązanie obustronnej współpracy, zwiększenia szansy na zdobycie kolejnych rund finansowania lub zwiększenie sprzedaży. Wierzymy, że zorganizowane wydarzenie przyniosło bądź przyniesie w najbliższym czasie owocne efekty w postaci wielu kontraktów i umów o stałej współpracy. 
W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 zaproszonych gości reprezentujących potencjalnych inwestorów, przedstawiciele wielu firm z całej Polski, instytucji otoczenia biznesu, władz samorządowych, agencji rządowych, ministerstw.
Wszystkim uczestnikom DEMO DAY serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu i już dziś zapraszamy na DEMO DAY drugiej edycji (początek marca 2018r.).

Krótki opis startupów – uczestników pierwszej edycji programu INDUSTRYLAB:
Andon Cloud– minimalizacja przestojów w produkcji
Aquila - zastosowanie przeziernych paneli fotowoltaicznych w produkcji szklarniowej
ATWind – diagnostyka łożysk w układach mechanicznych, na podstawie turbin wiatrowych
Biosteel – odzysk żelaza i cynku z odpadów pohutnicznych
Cavico - produkcja silosów, rur i elementów konstrukcyjnych kompozytowych metodą sonolaminacji
Grinfinity - bezinwazyjne wymiarowanie oraz monitorowanie maszyn
MH Projekt – podziemny magazyn energii
MMB Control - przekształtnik mocy dla napędów elektrycznych, na przykładzie napędu turbiny wiatrowej
Nice IT - efektywne zarządzanie relacjami z Klientami w firmie produkcyjno-handlowej
Vitelon- wczesna diagnostyka odkształceń geometrii konstrukcji stalowych
Wind ADJ – dachówka fotowoltaiczna 

Szersza notka o startupach dostępna jest na stronie www.industrylab.pl w zakładce „Startupy”[http://www.industrylab.pl/?page_id=750]