Projekt DGA na liście akceleratorów wybranych do dofinansowania

Miło nam przekazać informację, że projekt DGA S.A. "Akcelerator Innowacji Przemysłowych INDUSTRYLAB II" znalazła sie na liście projektów, które spełniły kryteria wyboru i uzyskały wymaganą liczbą punktów, aby zostać zakwalifikowanym do dofinansowania.

Z pełną listą projektów można zapoznać się tutaj.

DGA oczekuje na podpisanie umowy z PARP na realizację tego projektu.

To nie pierwszy program akceleracyjny realizowany przez DGA, gdyż pierwsza pilotażowa odsłona tej inicjatywy o nazwie ScaleUp już miała miejsce i dała na tyle satysfakcjonujące rezultaty, że postanowiono o jej kontynuacji. W ramach pilotażowego programu ScaleUP w 2018 roku jednym z 10 programów alceleracyjnych był IndustryLab realizowany przez DGA we współpracy z HCP.

Pilotażowa tura programu łącznie umożliwiła udzielenie wsparcia ponad 250 startapom i dała szanse na wdrożenie około 190 rozwiązań opracowanych przez młode firmy na potrzeby dużych przedsiębiorstw.  

Wybrane przez PARP akceleratory już w styczniu 2019 r. rozpoczną realizację 18-miesięcznych programów wsparcia startupów, oferując im 3-6 miesięczne indywidualne programy, usługi doradcze i mentorskie o wartości do 50 000,00 zł oraz granty o wartości do 200 000,00 zł.