Ponad 20 lat doświadczenia w aktywizacji zawodowej
Nasze doświadczenie, jeżeli chodzi o programy aktywizacyjne sięga jeszcze czasów przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. W latach 2003-2005 realizowaliśmy pierwsze w Polsce projekty ze środków przedakcesyjnych Phare. W 2004 r. DGA S.A. została wpisana na listę agencji zatrudnienia. W kolejnych latach nie zwalnialiśmy tempa, aby w 2009 r. podjąć się pierwszego na ogromną skalę programu outplacementowego w Polsce, który dotyczył zwalnianych pracowników Stoczni Szczecińskiej Nowa oraz Stoczni Gdynia. Dzięki naszej skuteczności pomogliśmy znaleźć zatrudnienie dla około 8 tysięcy osób. W kolejnych latach realizowaliśmy projekty outplacementowe w woj. łódzkim, mazowieckim i śląskim. W Wielkopolsce w 2016 r. jako prywatna agencja zatrudnienia pomogliśmy znaleźć zatrudnienie dla tysiąca osób długotrwale bezrobotnych.
Dowiedz się więcej, klikając w poniższe kafelki.
„Wsparcie dla pracowników sektora budownictwa okrętowego dotkniętych negatywnymi skutkami restrukturyzacji”
Pracownicy Stoczni Szczecińskiej Nowa oraz Stoczni Gdynia zagrożeni negatywnymi skutkami restrukturyzacji.
Pracownicy sektora budownictwa okrętowego byli zagrożeni negatywnymi skutkami restrukturyzacji.
Około 8 tysięcy osób objętych wsparciem w ramach aktywizacji zawodowej.
Pracownicy sektora budownictwa okrętowego, Stoczni Szczecińskiej Nowa oraz Stoczni Gdynia byli zagrożeni negatywnymi skutkami restrukturyzacji. Agencja Rozwoju Przemysłu, zleceniodawca, obawiała się społecznych i regionalnych skutków wynikających z głębokiej redukcji zatrudnienia.
Oferowaliśmy wsparcie szkoleniowo-doradcze dla uczestników Programu Zwolnień Monitorowanych. Polegało ono na podpisywaniu umów trójstronnych, doradztwie zawodowym, szkoleniach (m.in. zawodowych, przekwalifikujących, podnoszących kwalifikacje), pośrednictwie pracy, pomocy psychologicznej oraz organizacji warsztatów motywujących. Przeprowadziliśmy też kampanię informacyjną o projekcie oraz badanie o wpływie restrukturyzacji stoczni na lokalne rynki pracy.
Pomogliśmy znaleźć zatrudnienie dla około 8 tysięcy osób. Zorganizowaliśmy 433 warsztaty motywacyjne, zgromadziliśmy w bazie ponad 13 tys. ofert pracy, podpisaliśmy porozumienie z 16 urzędami pracy, zorganizowaliśmy niemal 2 tys. szkoleń dla ponad 7,5 tys. osób i współpracowaliśmy z 275 firmami szkoleniowymi. Opracowaliśmy i przeprowadziliśmy kompleksową kampanię promocyjno-informacyjną dla uczestników, otoczenia społecznego i pracodawców.
Największym projektem, jaki obecnie realizujemy we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Poznaniu oraz 8 innymi partnerami, jest „Droga do zatrudnienia po węglu”. To bezprecedensowa inicjatywa w Europie, przełomowa pod względem skali wsparcia dla sektora energetycznego. Dotyczy aktywizacji zawodowej branży górniczej i energetycznej. Ponad 257 mln zł pochodzi ze środków UE oraz budżetu państwa.
Realizujemy ten projekt w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 dzięki Funduszowi na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Zakłada on wsparcie 2200 osób z obszaru Wielkopolski Wschodniej, które w wyniku transformacji energetycznej utraciły pracę lub są zagrożone jej utratą.
Projekt oferuje też szereg korzyści dla pracodawców, którzy zdecydują się zatrudnić osoby odchodzące z branży górniczej i energetycznej. Jest to m.in. wsparcie finansowe związane z przyjęciem do pracy nowego pracownika oraz możliwość doposażenia/wyposażenia stanowiska pracy nowego pracownika.
Formularz kontaktowy
Zainteresowało Cię to, czym się zajmujemy? Chcesz o coś zapytać lub dołączyć do grona naszych partnerów? Skontaktuj się z nami.
* - pole wymagane
Usługi
Kontakt